SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Hakkari’de 47 bekçi yemin etti, göreve başladı

HAKKARİ ve ilçelerinde emniyet müdürlüğü emrinde çalıştırılmak üzere 4 haftalık eğitimlerini tamamlayan 47 mahalle ve çarşı bekçisi yemin ederek göreve başladı.

Hakkari’de 47 bekçi yemin etti, göreve başladı
Bu haber 20 Ağustos 2016 - 4:20 'de eklendi ve 1.795 kez görüntülendi.

Hakkari ve ilçelerinde emniyet müdürlüğü emrinde çalıştırılmak üzere 4 haftalık eğitimlerini tamamlayan 47 mahalle ve çarşı bekçisi yemin ederek göreve başladı.

Hakkari Polis evinde 47 bekçinin göreve başlaması için yemin töreni yapıldı. TöreneHakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu ve polisler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra 47 bekçi, masaların üzerindeki Türk Bayraklarına el basarak yemin edip sertifikalarını Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İlJandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu’ndan aldı.

KUTSAL GÖREVİ ÜSTLENDİNİZ

Sertifikaların dağıtılmasının ardından Hakkari Valisi Toprak konuşma yaptı. Şartları tutan 47 bekçinin göreve başlatıldığını belirten Vali Toprak,”47 kardeşimiz bugün görevlerine başlamak üzere yemin edip kutsal bir görevi üstlenecekler. Masaların üzerinde bulunan uğruna her an canını vermeye hazır olduğunuz Türk Bayrağımız ve bundan sonra namusunuz olan silahlarınız üzerine yemin ederek inşallah bu kutsal vazifeyi üstleneceksiniz. Türk bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi koruyarak polis, asker ve jandarmamızla beraber 24 saat görev yapacaksınız. Amirlerinizin vermiş olduğu emirleri yerine getirerek görevinizi en verimli, şekilde yerine getirebilirsiniz. Zaten sizin mesleğiniz de disiplin gerektiriyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA