SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Tüm e-devlet işleriniz artık tek çatı altında

Devlet kurumlarının, elektronik ortamda halka hizmet sunduğu a-devlet projesi çok geniş bir yelpaze ile halkın hizmetine sunuldu. Artık tek bir link üzerinden kişisel işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Tüm e-devlet işleriniz artık tek çatı altında
Bu haber 04 Ekim 2016 - 1:58 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

Elektronik ortamda birçok hizmet sunan bu proje hem insanların hemde devlet dairesinde çalışan memurların zaman israfından kurtulması adına büyük bir olanak sağlamıştır. Eskiden emeklilik hesabını öğrenmek için kurum kapılarında sıra bekleyenler artık tek bir tıkla bütün prim ve kalan gün sayısını rahatlıkla görüntüleyebiliyor. Her şey bununla mı sınırlı ? Tabi ki de değil.

Sabıka kaydı sorgulama ve çıktı alma, ana yasa mahkemesinden çıkan kararlar,  Gbt sorgulama işlemleri, Vekaletname sorgulama, Askerlik işlemi sorgulama ve bunlar gibi onlarca kurum işlemlerinden e- devlet şifreniz üzerinden rahatlıkla faydalanabilmektesiniz.

E-devlet giriş işlemleri üzerinden sağlanan bu hizmet 2010 yılı sonrasında hizmete sunulmuş ve halka büyük bir fırsat niteliği kazandırmıştır.

e devlet sorgulama işlemleri

Sizlerde bu olanaktan faydalanabilmek için e-devlet sitesi üzerinden istediğiniz tüm kurum işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilmenin kolaylığını yaşayacaksınız. Tüm sorgulama işlemlerinizin detaylarını inceleyip, gerekli yerlerde basılı olarak kağıda dökebileceksiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA