SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır’da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da protokol üyeleriyle çeşitli toplantılar yaparken, eşi Hamdiye Soylu da Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un koordinatörlüğünde yürütülen Kadın Sağlığı Eğitim Projesi çalışmaları…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır’da
Bu haber 04 Aralık 2016 - 13:18 'de eklendi ve 2.417 kez görüntülendi.

BAKAN SOYLU’NUN EŞİ, KADIN EĞİTİM TOPLANTISINA KATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır‘da ptorokol üyeleriyle çeşitli toplantılar yaparken, eşi Hamdiye Soylu da Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un koordinatörlüğünde yürütülen Kadın Sağlığı Eğitim Projesi çalışmaları kapsamında düzenlenen programa katıldı. Cahit Sıktı Tarancı Kültür Merkezi’ndeki programa, Hamdiye Soylu, Vali Aksoy’un eşi Proje Koordinatörü Hülya Aksoy‘un yanı sıra, Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu‘nun eşi Nermin Ensarioğlu, Diyarbakır Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Handan Erdoğan ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

‘İLK DEFA DİYARBAKIR’A GELDİM’

Programda konuşan Hamdiye Soylu, Diyarbakır’a ilk defa geldiğini ve güzel bir şehir olduğunu belirterek, “Bu projenin ilimiz ve bölgemiz için önemli bir örnek olduğunu belirtmek isterim. Özellikle kadın sağlığını tehdit eden en önemli kanser türü olan meme kanseri konusunda toplumumuzda farkındalık oluşturulması ve kadın sağlığı ile ilgili önemli konularda kadını merkeze alan çalışmaların artmasını temenni etmekteyim” dedi.

Programda, Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında hazırlanan eğitim sunumu ve video gösterimi ile sona erdi.

ÇOCUK YURDUNDA İSİMSİZ BİR KIZ BEBEĞİNE ‘ESLEM’ İSMİNİ VERDİ

Hamdiye Soylu ve beraberindeki protokol üyelerinin eşleri, daha sonra sırasıyla bakım ve rehabilitasyon merkezi, çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurdunu ziyaret etti. Hamdiye Soylu’yu kız yetiştirme yurdunda kalan çocuklar çiçekle karşıladı. Kız çocukları ile bir süre sohbet eden Soylu, kurum çalışanları ve sorumlulardan bilgi aldı. Daha sonra Soylu ve beraberindeki heyet, küçük yaşta bebeklerin bulunduğu kata çıktı. Burada küçük bebeklerle yakından ilgilenen Soylu, isimsiz olan 3 aylık kız çocuğuna ‘Eslem’ ismini verdi. Küçük çocuklara hediyeler verilmesinin ardından toplu olarak hatıra fotoğrafı çekimi ile ziyaret son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA