SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/haberlife.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Libya Rusya’dan askeri yardım talebi

Libya Rusya’dan askeri yardım talebi
Bu haber 14 Ağustos 2017 - 17:51 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

Libya Ulusal Ordusu komutanı Mareşal Halife Hafter  tarafından Rusya’dan askeri konuda bir yardım talebinde bulunuldu ancak  konu sadece buradan değil dostluk ilişkilerinden de geçti. Libya özellikle Rusya ile iyi bir dostluk ilişkisi olduğunu vurguladı.

Libya’dan askeri yardım isteği

Libya Ulusal Ordusu komutanı Mareşal Halife Hafter ile görüşen ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov oldu. Görüşme sonrasında görüşmenin konusu sorulunca Moskova’dan askeri yardım alma konusunda bir görüşme olduğu ortaya çıktı. Hafter tarafından yapılan açıklama : ” Askeri konuda yardım talebinde bulunduk. Rusya’nın Libya’nın iyi bir dostu olduğundan dolayı yardım talebimizi reddetmeyeceğini biliyoruz bu konuda da eminiz.” diyerek bir açıklama yaptı.

Rusya bu talebe cevap vermedi diyebiliriz

Ancak Lavrov uzun bir açıklama yapmasına rağmen askeri konudan bahsetmedi ve sadece Libya’yı  terör tehdidine karşı siyasi yollardan yaklaşmasını desteklediğini açıkladı. Sadece Libya’nın yaptıklarına destek olduklarını ve bu konuda BM’ye uygun davranmalarını önemli bulduğunu açıkladı. Asker konusunda ise açıklama yok.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA