SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri
Intend Ajans

Çay Kazanları Hakkında Bilgi

Çay Kazanları Hakkında Bilgi
Bu haber 01 Kasım 2017 - 19:16 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.

Çay, kökeni 2000’li yıllara dayanan bir içecektir. Özellikle ülkemizde çay çok sevilen sıcak içeceğimizdir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile her işi yapan makineler üretildiği gibi çay makineleri de piyasada ki yerini almıştır. Evlerde kullanılan çaycı denilen küçük makineler evde çay demleme işini kolaylaştıran cihazlardır. Bahçelerde kullanılan semaverlerin yerini de elektrikli semaverler almıştır. Bir de işyerlerinde kullanılan ve daha çok kişiye aynı anda çay servisi yapabilmeyi sağlayan çay kazanları vardır. Kafelerde, kahvehanelerde, lokanta ve restaurantlarda kullanılan çay kazanları işverenin işini oldukça kolaylaştıran cihazlardır. Farklı çeşitleri bulunan çay kazanları teknoloji ilerledikçe daha pratik ve tasarruflu hale getirilmiştir. Önceleri sadece elektrikli olan çay kazanları daha sonra LPG ile çalışan tüplü çay kazanları ve son yıllarda daha tasarruflu bir yakıt olan doğalgaz ile çalışan çay kazanları ile daha ekonomik bir hal almıştır. Çay kazanları işverenin işini kolaylaştırdığı gibi su arıtma özelliği ile kireçsiz ve lezzetli bir çay yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

Çay Kazanlarının Çeşitleri

Çay kazanları yakıt durumuna göre elektrikli, tüplü ve doğal hazlı olarak çeşitlere ayrılırken model olarakta farklı dizaynda üretilmektedir. Antik çay kazanları, antik logolu çay kazanları, blackstar çay kazanları, butik çay kazanları, elit çay kazanları, bakır çay kazanları, semaverler ve çaycılar gibi farklı model ve özellikte çay kazanları bulunmaktadır. Çay kazanı üzerinde porselen, bakır  ya da çelik çay demlikleri kullanılabilmektedir. Her beyaz eşyada olduğu gibi çay kazanlarında da A enerjili çay kazanları üretilmiştir. A enerjili çay kazanları çok daha az yakıt kullanarak çay demleme özelliği ile tasarruf sağlar. Özellikle işyerleri için oldukça ekonomik kazanlardır. Çay kazanlarında kullanılan malzemelere göre de çay kazanı çeşitleri farklılık gösterir. İşyerlerinde en çok tercih edilen çay kazanı bakır çay kazanlarıdır. Üzerine isim ve logo işlenebilme özelliği ile çok kullanılmaktadır. Statik boyalı çay kazanlarının dışı özel fırın boyası ile boyandığından solma ve çatlama olmaz. İyi kullanıldığında ömürlük kullanılabilecek sağlamlıkta kazanlardır. Gold çay kazanı ithal kromdan üretilen 0.80 kalınlığında kaliteli bir çay kazanı tipidir. Paslanmaz çelik çay kazanları ise paslanmaz özel çelikten üretilen kazan modelidir. İşyerlerinde kullanılan çay kazanlarının davlumbazları da önemlidir. İçerinin sürekli buhar olmaması için çay kazanının çeşidine uygun davlumbaz takılmaktadır.

Çay Kazanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çay kazanı alırken öncelikle ekonomik olmasına dikkat edilmesi bilhassa işyerleri için oldukça önemlidir. A enerjili çay kazanı işyerleri için uygundur. Termostatlı çay kazanı suyu aynı derecede sıcak tutup ısı çoğaldıkça kendini dinlenmeye alan kazan tipi olması mühimdir. Şamandıra sistemine sahip suyu kendisi alan ve içi özel dizayn olan sıcak su ile soğuk suyu karıştırmayan kazanlar tercihiniz olmalıdır. Yaylı kapak sistemi ile buhar seviyesini aynı derecede tutan bir kazan çayınızın bekleme süresini uzatacaktır. İzolasyonlu çay kazanları içinde su kaynarken dışı ısınmayan kazanlardır ve daha kullanışlıdır. bazı çay kazanlarında kahveci gözü denilen kahve pişirmeyi de sağlayan kazanlar tercihen işinizi kolaylaştırabilir. Satın aldığınız kazan üst kapağı açılarak temizlenebilir  özelliğe sahip olmalı ve otomatik çakmak sistemi bulunmalıdır. Alacağınız ürünün en az 2 yıl garantili ve kurulum ve servis imkanları bulunmalıdır.

Çay Kazanı Fiyatları

Çay kazanlarında fiyatlar büyüklüğüne ve özelliklerine göre değişmektedir. Çay kazanı alacaksanız ürünü araştırıp incelerken önce sizin işiniz yeterli olan en uygun kazanı seçmelisiniz. Yukarıda saydığımız özelliklere dikkat ederek Çay kazanı fiyatları araştırılmalıdır. Çay kazanı almayı düşünüyorsanız www.selalekazan.com adresimizden faydalanabilirsiniz. Her tüpte ve her özellikte çay kazanları uygun fiyatlarla beğeninize sunulmuştur.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA