SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Yurt dışında yaşamak isteyenler için bilgiler

Yurt dışında yaşamak isteyenler için bilgiler
Bu haber 07 Kasım 2017 - 8:21 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

Yurt dışında yaşamayı isteyen insanlar için öncelik genellikle Amerika olur. Ancak Amerika her yıl sınırlı sayıda insana Green Card yoluyla bu imkânı tanımaktadır. Green Card ile bu fırsatı yakalamak isteyenlerin gerçekten şanslı olmaları gerekmekte. Ancak sadece Green Card değil, Amerika’da göçmenlik için başka başvuru yöntemleri de var.

 

Amerika’da göçmen olarak yaşayanlar, hallerinden çok fazla memnun değiller. Bunun sebebi ise Göçmenlik Yasası adındaki yasaya tabi olmaları. Uzmanlar her ne kadar bu yasa ile normal Amerikan vatandaşlarının tabi olduğu yasa arasında büyük farklılıklar olmadığını söyleseler de halk arasında kendiliğinden oluşturulmuş olan statü farkı bile kendisini belli ediyor. Amerika’da göçmenlik kolay olmayan bir durum. Göçmenlik yasasına tabi olan insanlar, bu yasanın verdiği korku ile yaşıyorlar. Yasa göçmenlerden çok şey istemiyor ancak göçmenlerin herhangi bir suça karıştıklarında aldıkları cezalar, normal vatandaşlarınkinden çok daha ağır cezalar oluyor.

Göçmenlik yasasının ağır yaptırımları göçmenler ve Amerikan halkı arasında ciddi bir ayrımcılık olmasına sebep oluyor. Bu ayrımcılık Amerikan vatandaşları açısından bakıldığında olması gereken bir ayrımcılık. Green Card yöntemiyle Amerika’da yaşamaya başlayan insanlar da göçmenlik yasasına tabi oluyorlar.

 

Amerika’da göçmenlik için çok çeşitli seçenekler mevcut. Bu seçeneklerden bir tanesi de EB-5 vizesi olarak bilinen ve Amerika’da devlet tarafından belirlenmiş bir yere yatırım yapılmasını hedefleyen bir seçenek. EB 5 vizesi alarak Amerika’da göçmenlik haklarından yararlanmak isteyen insanların maddi durumlarının da oldukça yerinde olması gerekiyor. 1 milyon dolarlık bir yatırımla yeni bir şirket açmak ya da 500 Bin dolarlık bir yatırımla var olan bir şirkete ortak olarak EB-5 vizesi alınabiliyor.  EB-5 vizesi hakkında bu avukatlık bürosu çok detaylı bilgiler sunmaktadır: http://lawapj.com/tr/e-2-vizesi-e1-amerika-yatirimci-vizesi/

 

Amerika’da 5 yıl süreyle göçmen olarak yaşayanlar, bu süre sonunda başvuru gerçekleştirerek vatandaşlığa geçebiliyorlar. Ancak bunun için geçmiş 5 yıl içinde temiz bir sicile sahip olmak gerekiyor. Eğer bunu engelleyici bir olay varsa, bu başvuru donduruluyor ya da olumsuz cevap veriliyor. Vatandaşlığa başvuranlar, Vatandaşlık Testine giriyorlar. Bu test soruları genel kültürden oluşmakta ve Amerika ilgili sorular yöneltilmekte. Bununla birlikte mükemmel olmasa da makul bir seviyede İngilizce bilgisi de isteniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA