SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri
Vadi Sağdıç

Bulgaristan Vizesi Nereden Alınır?

Bulgaristan Vizesi Nereden Alınır?
Bu haber 10 Kasım 2018 - 17:23 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.

 

 

Bulgaristan vizesi başvuruları yetkili Bulgaristan vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Bulgaristan Konsoloslukları kişinin şahsen konsolosluk nezdine yaptığı başvuruları da kabul etmektedir. Vize başvuru sahibi başvurusunu vize başvuru hizmetinin dışında Bulgaristan vize başvuru formu doldurma, seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, ulaşım rezervasyonu, kargo/kurye hizmeti, fotokopi hizmeti, çıktı alma hizmeti gibi opsiyonel, ek hizmetler de sunan vize başvuru merkezleri ve turizm/seyahat acenteleri aracılığıyla tamamlamayı tercih etmektedirler. Bulgaristan vize başvuru sahibi başvurusunu şahsen konsolosluk nezdine yapacak ise tüm gerekli evrakları eksiksiz ve konsolosluk yönergelerine uygun şekilde temin etmekle ve vize başvuru şartlarını şahsen eksiksiz yerine getirmekle yükümlüdür. Başvuru evraklarından herhangi birinin eksik olması halinde başvurunun değerlendirmeye alınmama veya değerlendirmeye alınmış olan başvuruların reddedilme ihtimali bulunmaktadır.

Bununla birlikte konsolosluk nezdine yapılan başvurular belirli gün ve saatlerde kabul edilmektedir. Bu nedenle konsolosluk vize ofisleri önünde yoğunluktan dolayı uzun sıralar oluşabilmektedir. Vize başvuru kabul saatleri sona erdiğinde başvurular işleme alınmamakta, dolayısıyla işlem bir sonraki güne sarkabilmektedir. Bulgaristan vize başvuruları, vize hizmet merkezleri aracılığıyla yapıldığı takdirde sıra bekleme veya kontenjan sınırlılığı sorunu ortadan kalkmaktadır. Vize hizmet merkezi yetkilileri başvuru sahibi adına en kısa sürede işlemi tamamlamaktadır.

Bulgaristan vize başvurularında biyometrik veri (parmak izi) kaydı zorunluluğu bulunmamaktadır. Dolayısıyla başvuru sahibinin başvuru biriminde şahsen bulunmasını gerektirecek bir durum da söz konusu değildir. Bu gibi nedenlerle birçok Bulgaristan vizesi başvuru sahibi vize başvurusunu yetkili vize hizmet merkezleri aracılığıyla yapmayı tercih etmektedir.

 

Detaylı Bilgi ve Hizmet için EAGVS

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA