SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Türkiye’de de BioNTech şirketine ait yer açılacak

Türkiye’de de BioNTech şirketine ait yer açılacak
Bu haber 26 Aralık 2020 - 16:31 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

Dünyayı salgından kurtarması beklenen aşılardan birine imza atan Türk bilim insanı  Prof. Dr. Uğur Şahin bir açıklamada bulundu. Açıklamasında Türkiye’ye ilk defa ürünleri getirdiğini belirtti ve Türkiye’de hem araştırma yapmak istediklerini hem de TÜBİTAK ile görüşmelerin yapıldığını belirtti. Çoktan birkaç üniversitede profesörlerle çalışmalara başlandığını ve Türkiye’de firmanın Türkiye uzantısını açmak istediğini belirtti.

Türkiye ile anlaşma sağlandı

Alman biyoteknoloji firması olan BionTech firması Türkiye ile yapılan aşı anlaşması için mutlu olduklarını belirtti. İşte  Prof. Dr. Uğur Şahin tarafından gelen açıklama :

4.5 milyon aşı dozu planlaması gerçekleştirildi

Bu sene sonuna kadar 550 bin dozun Türkiye’ye gönderileceği vurgulandı ve yıl sonu bu dozların ulaşmış olacağını belirten  Prof. Dr. Uğur Şahin bu transferde lojistik olarak hazırlanması gerekiyor ve aşı hakkında bilgilendirilme yapılması gerektiğini belirtti. Sağlık personelinin de buna hazır olmasını ve aşının güvenli şekilde verilmesini talep etti. 30 milyon aşının 2021 sonuna kadar gönderilmesi planlandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mersin escort