SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Sputnik V’nin Türkiye’deki üretim anlaşması

Sputnik V’nin Türkiye’deki üretim anlaşması
Bu haber 24 Ocak 2021 - 17:26 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu yetkilileri ile VisCoran yönetim kurulu başkanı Öztürk Oran arasında yapılan anlaşma sonuca vardı. Yaklaşık 9 ay önce başlayan anlaşma çalışmaları bugün tamamlandı ve Sputnik V aşısının Türkiye’de üretimine karar verildi. Dünyanın ilk korona virüs aşısı olarak piyasaya sürülen aşının Vladimir Putin tarafından da duyurulan aşının Türkiye’de üretimi konusunda imzalar atıldı.

Çevre ülkelere ihracatı yapılabilir

20 senedir sağlık sektöründe yer aldığını belirten Oran bu konuda hemen çalışmalara başladığını anlaşmanın tamamlandığını ve anlaşma sayesinde Türkiye’de milyonlarca doz üretilebileceğini belirtti. Aşının 40 ülke tarafından istendiğini ve aşının ayrıca 12 ülkede de kullanım onayı aldığı belirtildi. Kullanım onayı veren ve faz 3 çalışmasının 44 bin kişide yapıldığını belirten Oran sonuçların da iyi olduğunu vurguladı. Rusya’da 1.5 milyondan fazla kişini bu aşıyı kullandığını belirtti.

AB ülkelerinden de onay var

Onay veren 12 ülke içinde AB üyesi olan Macaristan ve Sırbistan ülkesi bulunuyor. Üretim kapasitesi konusunda da sorun yaşanmayacağını belirten Oran çevre ülkelerden de gerektiği zaman taleplerin karşılanabileceği belirtildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mersin escort