SON DAKİKA

Son Dakika Haberleri

Hakkari için kritik karar valilikten açıklandı

Hakkari için kritik karar alındı. Buna göre Kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki bazı alanlar “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi.

Hakkari için kritik karar valilikten açıklandı
Bu haber 13 Kasım 2016 - 22:58 'de eklendi ve 1.911 kez görüntülendi.

Valilikten yapılan açıklamada, il sınırlarında faaliyet gösteren terör örgütlerinin son zamanlarda gerçekleştirdiği terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığına işaret edilen açıklamada, terör eylemleri sonucu insanların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme, seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı vurgulandı.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devlet ile milletin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması amacıyla, bölgede emniyet ve asayişin temini için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki bazı alanlar, 14 Kasım saat 00.00’dan 28 Kasım saat 23.59’a kadar özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın bu bölgelere izinsiz girmesi yasaklanmıştır.”

Özel güvenlik bölgesi ilan edilen alanlarla ilgili detaylı bilgiye, valiliğin internet adresinden ulaşılabilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
mersin escort