Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

215 bin lira dolandırdılar

215 bin lira dolandırdılar

Yine bir kendini savcı – polis olarak tanıtıp telefon üzerinden dolandırıcılık vakası gerçekleşti. Ancak bu sefer dolandırıcılığı yapan kişiler tutuklandılar. Ünlü isimlere kadar uğrayan bu dolandırıcılık olayında dolandırıcı kişiler gözlerini kestirdikleri kişileri telefonla arayarak terör örgütüne bilgilerinin sızdırıldığını bu nedenle bankadaki tüm parasının kontrol edilmesi gerektiğini belirtip tüm parasını şahıstan talep ediyorlar ve bu şekilde dolandırıcılık gerçekleşmiş oluyor.

215 bin TL dolandırdılar

Bu olayda da 215 bin TL parasını dolandırıcı şahıslara inanıp teslim eden kişi durumu geç olsa da anlıyor ve durumu polise bildiriyor. Kocaeli Gebze’de gerçekleşen bu olay sonrasında hemen Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçiyor ve şahısları izlemeye alıyor. Kısa süre içinde şahısların İstanbul’da olduğu tespit ediliyor ve operasyon kapsamında 2 kişi gözaltına alınıyor.

Defalarca kez aynı suç

Birçok defa aynı suçtan kaydı gözüken 2 şahıs daha önce bu suçları işlediği ortaya çıkıyor. Dolandırıcılık suçlarına en son bu suçları eklenerek adliyeye sevk edilen şahıslar adliyede haklarında tutuklama kararı verilerek toplamda 14 yıl 22 gün hapis cezasıyla cezaevine sevk edildiler.