SON DAKİKA

Haber Life – Son Dakika Haberleri
Vadi Sağdıç

Noter Onaylı Çeviri Fiyatları

Noter Onaylı Çeviri Fiyatları

Noter Onaylı Çeviri Fiyatları
Bu haber 16 Şubat 2022 - 18:22 'de eklendi ve 1.316 kez görüntülendi.

Tercüme bürolarında noter tercüme ücretleri, kelime sayısına ve yeminli tercümana ödenen ücrete bağlı olarak değişmektedir. Noterden onaylı tercümeler yeminli tercümanlar tarafından çevrilen metinlerin noterde onaylatılmasıyla yapılan çevirilerdir. Noterden onaylı tercümelerde yeminli tercümanın imzası ve kaşesi yer alır. Yeminli tercümanın imzalayıp kaşesini bastığı belgeler notere gidilerek onaylatılır. Eğer belgenin yurtdışında da resmi belge niteliği taşıması isteniyorsa, belge notere onaylatıldıktan sonra ilgili ülkenin konsolosluğuna da onaylatılır.

Noter Onaylı Çeviri Fiyatları

Noter tercüme ücretleri belgenin hacmine göre değişmektedir. Diploma, nüfus cüzdanı, pasaport gibi belgelerin noterden onaylı tercümeleri her tercümanlık bürosunda standart fiyatlardan yapılır. Ancak resmi metinlerin noter onaylı tercümelerinde metindeki boşluksuz karakter sayısı hesaplanır. Hesaplanan boşluksuz karakter sayısına göre bir fiyat belirlenir. Bununla birlikte, her çevirmenlik bürosunun belirlediği noter tercüme ücretleri yeminli tercümanın ücrteine göre de belirlenir. Deneyimli ve uzman yeminli tercümanların ücrteleri daha yüksek olurken, göreve yeni başlayan yeminli bir tercümanın ücreti daha düşük olmaktadır.

Tercümelerde Noter Onay Ücreti

Noter tercüme ücretleri, notere ödenen onay ücretini de kapsamaktadır. Noterden onaylatılan belgeler için ödenecek ücrette belge sayısı da önemlidir. Notere belge onayı yaptırılırken sayfa sayısı da dikkate alınır. Bu yüzden her sayfa için ek ücret ödenir. Noterden onaylı yeminli tercüme ücretleri hesaplanırken notere ödenmesi gereken ücret de ayrı olarak hesaplanır. Notere ödenmesi gereken ücretler her noter bürosuna göre değişse de bu fiyatlar çoğunlukla standarttır. Ancak bazı noter büroları diğer bürolardan daha yüksek ücret talep etmektedir. Bu yüzden çoğu tercümanlık bürosu, bir noter bürosu ile anlaşma yaparak yeminli tercümanlık işlerinde sadece anlaştığı noter bürosuna belge onaylatmaktadır. Noterden onaylı çeviri işleri için noter anlaşması olan çeviri bürolarını seçmek daha avantajlı olacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER