Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Oy Kazanmayı Hedefliyor

AK Parti Oy Kazanmayı Hedefliyor

Türkiye’de bir aydan kısa bir süre sonra kritik seçimler yaklaşırken, iktidardaki AK Parti ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla gençleşme, güçlenen ekonomi ve yeni projeler vaat ediyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti’nin AKP’nin desteğini aldığının altını çizerek, AK Parti’nin yüzde 65’lik yenilenme ve reformları sürdürme taahhüdüyle önümüzdeki ay yapılacak oylamaya keskin bir şekilde girdiğini söyledi. insanlar.

Daily Sabah’a konuşan Turan, “Bu aziz milletin aklı ve idraki var. 20 yıldır kimlerin kendilerine hizmet ettiğini, kimlerin polemik yaptığını biliyor. Cumhur İttifakı’nın ‘yedi masası’ tartışmaları, krizleri ve pazarlıkları karşısındaki uyumunu herkes takdir ediyor.”

Turan, anketlerin AK Parti’nin oyların en az yüzde 40’ını alacağını gösterdiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise yüzde 50’den fazla oy almasının beklendiğini belirtti.

Bu halk, bu aziz millet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a siyasi kariyerinde bugüne kadarki en yüksek oyu verecektir.

“AK Parti 14 Mayıs seçimlerine önemli bir revizyonla giriyor” diyen Turan, son açıklanan milletvekili aday listelerinde kendisi dahil 65 milletvekilinin üç dönem görev yapma kuralı nedeniyle yer almadığını vurguladı.

“Üç dönem kuralı değerli bir nokta. Tüm taraflara örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Yüzde 65 yenilenen listelerle milletimizin önünde duruyoruz ve mührü 5 yıl daha istiyoruz” diyen Bakan, yeni milletvekili listelerine yönelik halkın ilk izleniminin olumlu olduğunu sözlerine ekledi.

Turan, “Sahada çalışırken halkın listelerden memnun olduğunu görüyoruz ve arkadaşlarımızın da buna göre çalışarak bu güveni boşa çıkarmamasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri , Türkiye’nin güneydoğusunu vuran, on binlerce insanı öldüren ve milyonları evsiz bırakan şiddetli depremlerden üç ay sonra, 14 Mayıs’ta yapılacak . Son anketler, yirmi yıldır iktidarda olan Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında sıkı bir yarış olacağını öngörüyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda hiçbir aday yüzde 50’den fazla oy alamazsa, iki hafta sonra 28 Mayıs’ta ikinci tur seçim yapılacak.

Türkiye’de yaklaşık 60,9 milyon, yurt dışında ise 3,3 milyon kişi oy kullanma hakkına sahiptir.

Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Yeni Refah Partisi’nin (YRP) içinde yer aldığı AK Parti’nin adayı olurken, muhalefet bloğu birbirinden tamamen farklı partilerden oluşuyor. AK Parti’nin eski üyelerinin kurduğu siyasi ideolojiler ve küçük partiler.

kararsız seçmenler

Seçimlerdeki rakipler şu anda seçimler yaklaşırken kararsız seçmenleri etkilemeye çalışıyor. Turan, anketlere göre kararsız seçmen sayısının yüzde 4-7 civarında olduğunu ve bunun normalden daha düşük olduğunu açıkladı.

“Kararsız seçmenler her seçim döneminde karşımıza çıkıyor. Seçim tarihi yaklaştıkça bu seçmenler parti programlarına ve parti liderlerinin performansına göre karar vererek seçime giriyorlar. Partimizin gayreti ve Cumhurbaşkanımızın mitinglerdeki performansıyla seçmenimizin daha rahat karar vereceğine inanıyoruz” dedi.

Ayrıca kararsız seçmenlerimiz 21 yılda elde ettiğimiz kazanımları kaybetmemek için tercihlerini istikrar ve güvenden yana yapacaklardır. Bildiğiniz gibi ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ vizyonuyla yeni bir yola çıktık” diyen Turan, Türkiye’nin savunma sanayisinin yanı sıra uluslararası arenadaki başarılarını da hatırlattı.

“Seçim beyannamemizi açıkladık. İşçisinden çiftçisine, kadınından gencine, yaşlısından öğrencisine toplumun tüm kesimlerinin içinde yer alabileceği bir bildiriyi milletimize sunduk. İnşallah önümüzdeki dönemde de hukuktan ekonomiye, sağlıktan eğitime, üretimden ulaşıma, tarıma ve daha birçok alanda reformlarımıza devam edeceğiz.”