SON DAKİKA

Haber Life – Son Dakika Haberleri

Apple, bir sonraki iPhone’da büyük bir değişiklik yapıyor, sızan tasarım modelleri onaylıyor

Apple, bir sonraki iPhone’da büyük bir değişiklik yapıyor, sızan tasarım modelleri onaylıyor
Bu haber 23 Mayıs 2023 - 14:19 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Avustralyalı bir teknoloji gurusu, erken modeller sızdırıldıktan sonra, Apple iPhone’un bir sonraki yinelemesinin tasarımında en az bir büyük değişiklik içerecek şekilde ayarlandığını doğruladı.

Apple’ın en yeni iPhone modelini duyurmasına daha aylar olmasına rağmen, yaklaşan iPhone 15’in “sahte modelleri” ve beraberindeki Plus, Pro ve Pro Max modelleri ortaya çıktı ve özelliklerinde uzun zamandır beklenen bir değişikliği onaylıyor gibi görünüyor. .

Görünüşe göre Apple, bunun yerine bir USB-C bağlantı noktasına sahip olacak yeni telefondaki Lightning Konnektörünü aşamalı olarak kaldırıyor.

Aptallar hayata geçerse, bu, şirketin iPhone 5’i tanıttığı ve orijinal 30 pimli konektörü 8 pimli Lightning bağlantı noktasına değiştirdiği 2012’den bu yana Apple şarj kablosunda yapılan ilk değişiklik olacak.

Kukla modelleri YouTube kanalına sızdıran teknoloji muhabiri Trevor Long , “geçmişleri” göz önüne alındığında doğru olmayacaklarına inanmak için hiçbir neden olmadığını söyledi.

“Uzun yıllardır bu mankenleri alıyorum. İlkinin ne zaman olduğunu hatırlamıyorum bile” dedi.

Daha sonra, “hepsi son altı yıla ait ve hepsi kesinlikle yerindeydi” diyerek kamera için iki yığın model kaldırdı.

Long, Çin’deki bir fabrikanın, yıllar önce olduğu gibi, iPhone 15’in nasıl görüneceğini bildiğini ve sahte bir versiyon ürettiğini iddia ederek kendisiyle iletişime geçtiğini söyledi.

Bu mankenlerin resmi Apple ürünleri olmadığını, bunun yerine “iPhone’un Eylül ayında duyurulduğu zamana hazır” iPhone 15 kılıflarını seri üretmeleri için kılıf üreticilerine gönderildiğini söyledi.

Long, standart bir iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olmak üzere dört kukla aldı ve çok sayıda farklılığı fark etmek için bunları iPhone 14 muadilleriyle karşılaştırdı.

Bazıları diğerlerinden daha ince ve bazıları tüm iPhone 15 modellerinde uygulanırken diğerleri iPhone 15 Pro ve Pro Max’e özeldi.

Ancak en dikkate değer olanı, Long’un yeni iPhone 15’te yer alacağından “çok emin” olduğunu söylediği yeni USB-C şarj bağlantı noktasıydı.

Diğer tüm akıllı telefon tasarımlarında ve bazı kendi ürünlerinde USB-C bağlantı noktası benimsenmesine rağmen, değişiklik, Apple’ın tescilli Lightning Connector ile 11 yıl evli kalmasından sonra geldi.

Ismarlama Lightning Konnektörleri, Apple’ı ve iPhone’larını giderek kullanıcı merkezli ve çevreye duyarlı bir dünyada bir ada haline getirdi.

Geçen yıl Avrupa Birliği , elektronik atıkları azaltmak ve Apple olsun ya da olmasın teknoloji kullanıcıları için şarj sürecini basitleştirmek amacıyla Apple’ın 2024’ten itibaren Avrupa’da satılan tüm cihazlarda USB-C’yi kullanması gerektiğine karar verdi .

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER