Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elon Musk, Mark Zuckerberg ile ‘kafes dövüşü’ hakkında güncelleme paylaştı

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, X – eski Twitter şefi Elon Musk ile merakla beklenen “kafes dövüşü” ile ilgili insanların merakını alevlendiren bir güncelleme paylaştı.

Elon Musk, Mark Zuckerberg ile ‘kafes dövüşü’ hakkında güncelleme paylaştı

Musk, mikroblog platformuna giderek, mücadelenin devam ettiğini ve aynı zamanda eski adıyla Twitter olarak bilinen X üzerinden canlı olarak yayınlanacağını duyurdu.

Musk, “Zuck ve Musk dövüşü X’te canlı yayınlanacak” dedi.

Ayrıca, etkinlikten elde edilecek tüm gelirin gaziler için hayır kurumuna gideceğini de sözlerine ekledi.

Geçen ay, iki teknoloji devi arasında yaklaşmakta olan bir kafes dövüşü söylentileri, her ikisi de birbirlerinin meydan okumasını kabul ettikten sonra çevrimiçi dünyayı ateşe verdi.

Bugün erken saatlerde Musk, X’te “gün boyunca ağırlık kaldırdığını, dövüşe hazırlandığını” söyledi ve çalışmak için zamanı olmadığını bu yüzden yanında çalışmak için ağırlıklar getirdiğini de sözlerine ekledi.

Bir kullanıcının savaşın amacı ile ilgili sorusuna Musk, “Bu medeni bir savaş şekli. Erkekler savaşı sever” yanıtını verdi.

Mark-Musk rekabeti yeni bir şey değil, çünkü iki dev yıllardır politikadan yapay zekaya kadar her konuda çatışıyor.

Bununla birlikte, rekabetleri, Meta’nın Musk’ın mikroblog platformundaki politikalarından hoşnutsuz hale gelmesinin ardından Twitter tüketicilerini çalmak için özel olarak tasarlanmış en son uygulaması Threads’i duyurmasından sonra derinleşti.

Musk, başlangıçta, Zuckerberg ile bir “kafes dövüşü” yapmaya hazır olduğunu tweetledikten sonra bir kavga fikrini ateşledi.

Dövüş sanatlarına ilgi duymasıyla tanınan Zuckerberg, yanıt olarak Instagram hikayelerine “Bana konum gönder” yanıtını verdi.

UFC şefi Dana White onlara sekizgeni ödünç vermeyi teklif ettiğinde ve dövüşün İtalya’daki Colosseum’da bile gerçekleşebileceğine dair haberler yayıldıkça, şaka kısa süre sonra geniş ve çeşitli tartışmaların konusu haline geldi.

Ancak Zuckerberg, hayranların açık ara favorisi olarak ortaya çıktı.