Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Donald Trump, Fulton İlçe Hapishanesine alınmanın ‘korkunç bir deneyim’ olduğunu söyledi

Donald Trump, Atlanta, Georgia’daki Fulton İlçe Hapishanesine teslim olmasının ardından, kötü şöhretli hapishaneye girmenin “korkunç bir deneyim” olduğunu kabul etti ve hapishane personelinin sabıka fotoğrafının çekilmesinde “ısrar etmesinden” duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi.

Donald Trump, Fulton İlçe Hapishanesine alınmanın ‘korkunç bir deneyim’ olduğunu söyledi

 

Gürcistan’daki 2020 seçim sonuçlarına hile karıştırma girişiminde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 77 yaşındaki adam, sabıka fotoğrafı çeken ilk eski başkan olarak tarihe geçti ve daha sonra bu fotoğrafı eski adı Twitter olan X platformunda yayınladı. Daily Mail’in haberine göre iki yıldan uzun bir süre sonra platforma eklendi .

 Trump , New Jersey’e dönüş uçuşundan önce Fox News’a telefonla konuştu ve o gün yaşananlardan yakındı.

“Korkunç bir deneyim” dedi. “Geldim, bana çok iyi davranıldı. Ama olan bu. Bir sabıka fotoğrafı çektim. Daha önce sabıka fotoğrafı kelimesini hiç duymamıştım. Bunu bana Wharton Maliye Okulu’nda öğretmediler.

“Sabıka fotoğrafı çekilmesinde ısrar ettiler, ben de bunu yapmayı kabul ettim. Bu, şimdiye kadar tek kez sabıka fotoğrafı çektiğim zamandı. Bu hiç de rahat bir duygu değil; özellikle de yanlış bir şey yapmadığınızda.”

Medyaya, Fulton İlçe Hapishanesindeki rezervasyonunun “seçim müdahalesinin” bir parçası olduğunu açıkladı.

Şöyle ekledi: “Çok üzücü bir deneyimdi ve ülkemiz için çok üzücü bir gün.”

Boyu ve kilosu sırasıyla 6 ft 3 ve 215 lbs olarak kaydedilen Trump, kötü şöhretli tesiste 20 dakikadan az kaldıktan sonra serbest bırakıldı. “P01135809 No’lu Mahkum” olarak kayıt altına alındı ​​ve 200.000 $’lık kefaletin %10’u karşılığında serbest bırakıldı.

2024 seçimlerinin en iyi Cumhuriyetçi başkan adayı, bunun ‘yaşamak zorunda kalacağımı hiç düşünmediğim bir deneyim’ olduğunu söyleyerek, böyle bir durumu dördüncü kez yaşadığını belirtti.

“Hayatım boyunca iddianameyle ilgili hiçbir şey bilmiyordum ama şimdi yaklaşık dört kez suçlandım. Üstelik hepsi radikal sol tarafından. Ve Adalet Bakanlığı ile koordinasyon içinde, mutlak koordinasyon içinde.”

Trump, Georgia savcılarını “manyak” ve “kötü hayvanlar” olarak eleştirmeye devam etti ve kendisiyle birlikte suçlanan 18 kişiden çoğuyla tanıştığını hatırlamadığını ancak bunun suçlamalarla alakası olmadığını belirtti.

“Bu insanların çoğuyla tanıştığımı bile bilmiyorum ama bazılarıyla tanışıyorum” dedi. “Ve bu manyaklar onların hayatlarını mahvediyor. Bunlar hayvanlar, bunlar bu insanların hayatlarını mahveden vahşi hayvanlar.”

Fox News’a konuşurken şaka yaptı: “Umarım suçlanmazsınız. Muhtemelen adınızı söylediğim için suçlanırsınız, ama sanırım iyi olacaksınız.”

Eski Başkan Trump, evi olan New Jersey’deki Bedminster’dan Georgia’ya gitti ve burada bir Boeing 757’ye binerek Atlanta’ya gitti. Atlanta’ya akşam 7’den sonra geldi ve 22 kilometre uzaktaki Fulton County hapishanesine götürüldü.

Trump vardığında destekçilerinin tezahüratlarıyla ve karşı çıkanların yuhalamalarıyla karşılandı.

Trump, bu yılın başından bu yana yedi kişinin gözaltında öldüğü yıpranmış tesiste 25 dakika geçirdi. Boyu, kilosu, saçı, göz rengi, parmak izleri ve rezervasyon fotoğrafı kaydedilerek hızlı bir şekilde işleme alındı.

Teminat parası ödendi ve Perşembe günü saat 19:55’te Atlanta havaalanına doğru yola çıkmak üzere konvoyuna geri döndü.

Trump, rezervasyonundan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, bunun adalete aykırı olduğunu ve kendisinin ve ekibinin yanlış bir şey yapmadığını belirtti.

New Jersey’e dönmek üzere uçağına binmeden önce Trump şunları söyledi: “Bu, seçime müdahaledir. Bu yüzden burada olduğunuz için size teşekkür etmek istiyorum. Biz yanlış bir şey yapmadık. Dürüst olmadığını düşündüğümüz bir seçime itiraz etmek için her türlü hakkımız vardı, her hakkımız vardı.” “